Master 500: Balogh Dani a bajnok!
Árnyékban 26, a napon 40-45 fok, remek mérkőzések, meglepő eredmények. Így jellemezhetnénk röviden a mai Master500 versenyünket.
Meglepetésre az előző OPEN100 győztese, Ivan Marcin győzelem nélkül zárta a versenyt, míg a korábbi többszörös győztes Vankó Gábor 2 győzelemmel körbeverés után 1 játékkal maradt le az elődöntőről.
Nagy Bence, Wicha Timon és Somogyvári Tamás egyre érettebb játékot mutat; jó játékának köszönhetően Tomi a 4. helyen végzett.
Bombicz Gabi a szokásos megbízható játékával ezúttal a 3.helyet tudta megszerezni. A még erősebb pörgetés érdekében tenyeres fogást váltott, ez a 3.helyért játszott mérkőzésen vált be igazán.
A döntőben Balogh Dani és Balogh Beni igazán élvezetes mérkőzést játszott, remek labdamenetekkel, kiváló ütésekkel, ász adogatásokkal, láb közötti ütéssel.Beni folyamatosan támadta Dani fonákját vagy 2.adogatását, hosszú támadó nyesések után rohamozta a hálót. 0/2 után 5/4-re és 6/5-re is vezetett.
Dani azonban megingathatatlan volt: jó első adogatásokkal, precíz átemelésekkel, pontos elütésekkel tartotta a lépést, 5/6-nál sem remegett meg, és kemény első adogatásaival 6/6-ra egyenlített. A tie-break egyértelműen Dani fölényét hozta: pontosan adogatott, jól ritörnözött, ráadásul Beni két kettős hibát is ütött. Dani 7/2- re nyerte a tie-breaket, és lett első alkalommal a Master500 bajnoka.
Végeredmény:
- Balogh Dániel
- Balogh Benedikt
- Bombicz Gábor
- Somogyvári Tamás
Gratulálunk! Mindenkinek köszönjük a részvételt!

